PETR HAVLÍČEK

Specialista na zdravý životní styl
Hodnotí v kategorii Life

Ing. Petr Havlíček se narodil v roce 1969 v Ústí nad Labem. Vystudoval vysokou školu zemědělskou školu v Brně. Výživě lidí se začal věnovat již během studia na vysoké škole. Jeho prvními klienty ale nebyli lidé, kteří řešili nadváhu či obezitu, ale špičkoví vrcholoví sportovci, například Tomáš Dvořák (desetiboj), Kateřina Neumannová (běh na lyžích), Petr Vabroušek (ironman) či Václav Chalupa (veslování). V roce 2005 se stal odborným garantem a následně i spolumoderátorem pořadů Jste to, co jíte a Souboj v těžké váze, které televize Prima vysílala po dobu 8-mi let. Je spoluauotorem šesti knih: Jídlo jako životní styl I, Hezky česky, hravě a zdravě, Po hlavě až nadoraz, Dietatour aneb jak se hubne v Čechách, Jídlo jako životní styl II a Superjídelníček. V současné době pracuje spolu s Petrou Lamschovou na své, zatím poslední knize Jídlo jako životní styl III, která vyjde na přelomu října a listopadu letošního roku.

Petr Havlíček v roce roce 2012 založil společnost Centrum Petra Havlíčka, která se specializuje na zdravotní prevenci, redukci váhy, zdravý životní styl, sport a psychiku. Jeho klienty jsou dnes nejen vrcholoví sportovci, ale i ti, kteří se snaží se svůj život posunout na jinou, lepší úroveň. V jeho centru pracují jak odborníci na výživu, tak i na pohyb, psychiku či biochemii. V současné době se společnost Centrum Petra Havlíčka připravuje na transformaci do nestátního zdravotnického zařízení a tým odborníků posílí i několik spolupracujících lékařů. Petr Havlíček je otcem 9-ti leté dcery Lucie.

„Stále se nemohu smířit s tím, kam a jakým tempem se žene naše dnešní západní společnost a také z toho, jak obrovský byznys se dá budovat na neutěšené situaci mnohých z nás. Vadí mi, že naše dnešní společnost ztrácí tradiční hodnoty, jako klid, pohodu, lásku, zdraví či zážitky a mění je za materiální výdobytky. My chceme a jsme nápomocni všem, kteří se s touto situací nechtějí smířit. A těchto lidí přibývá. A proto mě moje práce i po více než 20-ti letech stále baví a uspokojuje.“

Partneři kategorie Life