JE STÁLE HERBADENT JEN RETRO?

Herbadent je tradiční česká značka bylinných produktů na dásně, které používaly už naše babičky. V každé lékárničce od padesátých let minulého století stála malá lahvička s červeno-černým logem. Ta doba je už dávno pryč, naše babičky si stále potírají zvláštní žlutohnědou tinkturou dásně a pyšní se jejich vlastními zdravými zuby. Jak se to stalo, že ony se pořád mohou chlubit vlastním chrupem? Čím nám to v dětství léčily bolestivé afty v ústech?

Jak už bylo řečeno, Herbadent je tradiční česká značka. Mnoho z nás si ji plete s podobným názvem mezinárodní značky koktejlů. Ale to, co se v Herbadentu vyrábí, se s nimi zaměňovat nedá. Od roku 1897 tato firma sídlí na pražském Smíchově a pod úrovní rušné Strakonické ulice skrývá rozsáhlé sklepy plné dubových sudů.

„Když přijedou známí nebo obchodní partneři z Moravy, vždy se diví, co to v Praze máme za poklad. I my jsme byli doslova okouzleni krásou těchto smíchovských sklepů a příběhem této firmy, když jsme ji před 10 lety s mým společníkem kupovali,“ říká s úsměvem Pavel Zavadil, současný spolumajitel firmy Herbadent.

Ve starých dubových sudech se zde stále připravují medicinální sladová vína na podporu krvetvorby a trávení. Jejich zvláštní názvy Maltoferrochin a Condurango znají bohužel v dnešní době jen věrní zákazníci, kteří tato vína na zdraví popíjejí již mnoho let a užívají je raději než chemické pilulky. Vína jsou stále k dostání v lékárnách a je s podivem, že se již 117 let vyrábí podle původní receptury.

Ale zpět k bylinám: Firma v dnešní době zpracovává 15 druhů bylin, které přidává do dentálních produktů, medicinálních vín a bylinných koupelí. Receptury jejich produktů jsou tajné a bývaly od počátku farmaceuticky testované jako léčiva. Jejich účinky jsou proto ověřené. Většina z nich se prodává v lékárnách, ale najdete je i v ordinacích stomatologů nebo ve zdravých výživách.

Nejrozšířenější a nejznámější je sortiment bylinných dentálních produktů HERBADENT. Bylinné zubní pasty, ústní vody i roztok a gely na dásně jsou vyrobeny z extraktu ze 7 bylin a jsou vhodné pro pravidelnou péči o dásně, prevenci parodontózy a léčbu zánětů, aftů a citlivých dásní. Vždyť zdraví dásní je to nejdůležitější pro trvalý zdravý úsměv. Úspěšnou letošní novinkou v jejich sortimentu je HERBADENT Homeo bylinná zubní pasta s ženšenem. Je bez fluoru a mentholu, chutná po nasládlém ženšenu a je to letošní hit. Tuto zubní pastu nejen že rádi používají homeopaté, ale i děti i dospělí, protože jim prostě chutná :-).

A PROČ BLOGERKA ROKU A ČESKÝ HERBADENT?

Herbadent se za poslední 2 roky změnil k nepoznání: Vše začalo malou změnou loga, všech obalů, uvedení nové produktové řady pro stomatology pod názvem HERBADENT Professional  a změnou obchodní filosofie. Slova Pavla Zavadila to potvrzují:


Už nejsme jen retro, chceme být známou a moderní firmou, dostupnou všem, kteří chtějí pro své zdraví udělat maximum. Vždy budeme ale vyrábět jiné produkty, účinné, bylinné a poctivé. Když už si všichni zakládáme na tom, jak kvalitně jíme, jak kvalitně se oblékáme, měli bychom dbát i na to, jak a čím si dvakrát denně čistíme zuby.“

Blogerky mají rády novinky, kvalitu, originalitu a styl. Pro ty, které mají rády retro, i pro ty, které jsou pro moderní přístup, i těm, kterým záleží na zdravém životním stylu, pro ty všechny je tu letos poprvé Herbadent a jeho osvědčené produkty z bylin. www.herbadent.cz

Už jste je vyzkoušely i Vy? My v Blogerce roku ano a můžeme jen doporučit :-).

Herbadent na Blogerce roku 2014