Jak je na tom s blogováním Petr Havlíček?

Jedním z členů poroty Blogerky roku 2014 je uznávaný specialista na zdravý životní styl, spoluautor několika knih, a zároveň spolumoderátor pořadů o výživě a zdravém životním stylu, ing. Petr Havlíček. Zajímalo nás, jak je na tom s blogováním, a proto jsme ho trošku vyzpovídali.

Petře, jaká byla Vaše první reakce na nabídku stát se porotcem letošního ročníku Blogerky roku?
Položil jsem své přítelkyni dotaz, co že je to ten blog :-).

Petře, jste porotcem Blogerky roku 2014 v kategorii LIFE a máte možnost udělat jednu blogerku velmi šťastnou a poslat ji svým hlasem přímo do finále. Co je pro Vás na roli porotce nejtěžší? Budete chtít dát šanci například blogu, který ještě není tak známý?
Vzhledem k tomu, že se v rámci blogů vůbec nepohybuji, pak pro mě naštěstí odpadá i problém s tím, zda je některý blog známější, než jiný. Rozhoduje tedy obsah, ale i grafika. Svůj hlas dám blogu SEXY MAMAS www.sexymamas.cz.

Na finálovém večírku budete předávat cenu vítězce kategorie LIFE. Jak se těšíte?
Těším :-).

Máte své osobní zkušenosti s blogováním?
Zkušenosti s blogováním mám spíše neosobní. Občas nás někdo osloví a chce znát můj názor. Tak jej přetransformuju do psané formy a předám dál někomu v blogování zkušenějšímu, ať ho pošle dál. Osobně se ale v těchto diskuzích neúčastním, jsem stará škola a preferuju osobní komunikaci.

Vystudoval jste Vysokou školu zemědělskou v Brně, kde jste se začal věnovat zdravému životnímu stylu. Nejprve byli Vašimi klienty vrcholoví sportovci, nyní se věnujete také lidem, kteří trpí obezitou a chtějí změnit svůj životní styl. V čem se práce s těmito dvěma skupinami klientů liší?
Nooo, přemýšlím… Není to ani tak o tom, že by sportovci byli skupinou, která se víc snaží, než lidé, kteří chtějí někam posunout svůj život. Je to člověk od člověka… Se sportovci je to ale různorodější, protože více řešíte – fázi sportovní přípravy, závody,…

Co máte na své práci nejraději?

Výsledky – když se někomu povede udělat takové změny, které jej posunou na kvalitnější životní level.
 

Petře, jste spoluautorem několika knih o zdravém životním stylu. Co je podle Vás tím největším prohřeškem, kterého se dopouštíme v rámci stravování?
Jíme, aniž bychom přemýšleli o tom, co jíme a zda je dané jídlo či potravina pro nás vhodné. A navíc, pokud se někdo snaží o jídle přemýšlet, pak většinou neví, jak posoudit kvalitu jídla a z čeho se ona kvalita odvíjí.

Čím jste si přál být jako dítě?
Strojvedoucím nebo veterinářem.

Co je u Vás nového, na co se mohou Vaše fanynky těšit, kde Vás mohou aktuálně vidět nebo slyšet?
Na přelomu října a listopadu vyjde další kniha – Jídlo jako životní styl 3, kterou jsme opět napsali spolu s Petrou Lamschovou.

A aktuálně připravujeme e-learningový projekt pod názvem Zhubni chytře.

Jste otcem devítileté dcery, jak ji vedete ke zdravému životnímu stylu? Co všechno jí v zájmu zdraví zakazujete? Myslíte si, že jste přísný otec?
Myslím, že nejsem úplně přísný otec. Mám velmi aktivní dceru, které hraje závodně tenis. Vzhledem k jejím aktivitám ji spíše hlídáme, aby se dostatečně najedla. Ale nenutíme ji jíst to, co ji nechutná. Ale je to s ní kapku složité, víte, je celá po mě – velmi vybíravá :-).

Petře, děkujeme za rozhovor a těšíme se na Vás na finálovém večírku Blogerky roku 2014.